حل مشکل عوض نشدن عکس پروفایل اینستاگرام

حل مشکل عوض نشدن عکس پروفایل اینستاگرام

1. استفاده از اینستاگرام وب

ممکن است بار ها تلاش کردید که عکس پروفایل خود را تغییر دهید، اما با مشکل برخورد کردید. یکی از راه حل هایی که مطمئنا می تواند مشکل شما را رفع کند استفاده از اینستاگرام وب است. وارد سایت instagram.com شوید. آیدی . رمز خود را وارد کرده و لاگین کنید. به بخش مدیریت پیج بخش edit profile بروید و عکس مورد نظر را انتخاب کرده و آپلود کنید. حال پروفایل شما بروز شده است.

2. پروفایل اینستاگرام خود را ویرایش بزنید

گاهی ممکن است تنظیمات و مجوز های لازم اینستاگرام به هم بریزد، کافیست یک بار اطلاعات پروفایل خود را بروزرسانی کرده و ذخیره کنید تا به حالت عادی بازگردد و سپس نسبت به تغییر عکس پروفایل اینستاگرام اقدام کنید.

3. فرمت عکس را بررسی کنید

اینستاگرام نیز مانند سایر پلتفرم ها تنها از فرمت رایج عکس ها پشتیبانی میکند. ابتدا فرمت عکس را بررسی کرده و سعی کنید عکس انتخابیتان فرمت JPEG باشد. حتما عکس خود را حداقل در دو دستگاه چک کرده تا از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید. اگر عکس شما فرمت رایج نیست، با ابزار های آنلاین می توانید فرمت آن را در چند ثانیه تغییر دهید.

4. اینستاگرام خود را آپدیت کنید

اگر اینستاگرام خود را مدتی است بروزرسانی نکردید، حتما ابتدا به جدید ترین نسخه بروزرسانی کرده و سپس اقدام به تعویض عکس پروفایل کنید. معمولا با بروزرسانی به نسخه های جدیدی، مشکلاتی از قبیل عوض نشدن عکس پروفایل اینستاگرام رفع می شود. سعی کنید همیشه اینستاگرام خود را آپدیت نگه دارید.

5. حافظه گوشی شما پر است

در گوشی های با حافظه های پایین معمولا با مشکل کمبود حافظه مواجه هستند. ابتدا اطمینان حاصل کنید که حافظه گوشی شما مقدار فضای کافی را دارد. اگر چنین مشکلی وجود نداشت، راه حل های دیگر را بررسی کنید.

6. کش را خالی کنید

بسیاری از مشکلات اپلیکیشن ها از کش آن ها نشات میگیرد که با پاک کردن کش آن ها مشکل شما رفع خواهد شد. اگر شما نیز مشکل ادیت پروفایل اینستاگرام دارید، حتما این روش را تست کنید. برای پاک کردن کش اینستاگرام کافیست به بخش تنظیمات گوشی خود رفته، سپس بخش Apps، در بخش برنامه ها اینستاگرام را پیدا کرده، بر روی آن کلیک کرده و بخش Cache را پیدا کنید، بر روی آن کلیک کرده و گزینه Yes را کلیک کرده تا کش اینستاگرام پاک شود. در برخی از گوشی ها ممکن است این مسیر متفاوت باشد.

7. دسترسی ها را فعال کنید

اگر دسترسی های اینستاگرام به درستی فعال نباشد، قطعا شما برای عوض کردن عکس پروفایل اینستاگرامتان با مشکل روبرو خواهید شد. برای اینکه بتوانید مجدد دسترسی ها را تنظیم کنید، ابتدا به بخش تنظیمات، Apps و instagram رفته و گزینه Clear data را پیدا کرده و بر روی آن کلیک کنید. حال تمام دسترسی ها حذف شدند. باید مجدد به اینستاگرام وارد شده و تمام دسترسی های خواسته شده را فعال کنید.

مطالب مرتبط